Kontakt

Showroom, kontor og produktion
Skyttevej 21
7800 Skive
Telefon +45 9752 1722
dencon@dencon.dk

Showrooms og personale

Showroom - Skive
Skyttevej 21
7800 Skive

Dennis Svendsen
Telefon +45 3016 6427
des@dencon.dk

Se Dencon showroom - Skive

 

 

Showroom - København
Jyllingevej 48, 1. sal
2720 Vanløse

Morten Kragh
Telefon +45 4021 7522
mk@dencon.dk

Se Dencon showroom - København 

 

 

Salgskontor & showroom - Odense
Rolundvej 21
5260 Odense S

Jan E. Rasmussen
Telefon +45 2619 3727
jer@dencon.dk

Bo Mouritzen
Telefon +45 2671 3727
bom@dencon.dk

Johnny Enderleit
Telefon +45 6015 6664
jen@dencon.dk

Læs mere om Dencon Fyn her

Personale

Salg, marketing og økonomi

Henrik Søgaard Feld

Adm. direktør

Direkte+ 45 9670 3111 Mobil+ 45 4032 1722 Mailhsf@dencon.dk
Morten Kragh

Forhandlerkonsulent - Øst for Storebælt

Mobil+ 45 4021 7522 Mailmk@dencon.dk
Dennis Svendsen

Forhandlerkonsulent - Vest for Storebælt

Mobil+45 3016 6427 Maildes@dencon.dk
Torben Klavsen

Export Area Sales Manager

Mobil+45 2032 5034 Mailtk@dencon.dk
Bo Mouritzen

Salgskonsulent - Fyn

Mobil+45 2671 3727 Mailbom@dencon.dk
Jan E. Rasmussen

Salgskonsulent - Fyn

Mobil+45 2619 3727 Mailjer@dencon.dk
Bertel Langgaard Jensen

Økonomi

Direkte+45 9670 3122 Mobil+45 2162 9299 Mailblj@dencon.dk
Christian Sejersen

Salgskonsulent - Midtjylland

Mobil+45 9363 0141 Mailcse@dencon.dk

Kundeservice

Lene Malmberg

Kundeservice (Underleverandører)

Direkte+45 9670 3105 Maillm@dencon.dk
Vita Christensen

Kundeservice (Danske kunder, Fyn og Jylland)

Direkte+45 9670 3112 Mailvic@dencon.dk
Christina Jürgensen

Kundeservice (Nordiske kunder: Norge, Sverige, Finland, Island, Færøerne og Grønland)

Direkte+45 9670 3107 Mailcj@dencon.dk
Charlotte Højgrav-Huus Skjold

Kundeservice (Eksportkunder, syd for grænsen / Danske kunder, Sjælland)

Direkte+45 9670 3103 Mailchs@dencon.dk

Teknisk afdeling

Niels Jørgen Kjelde

Stamdata

Direkte+45 9670 3120 Mailnjk@dencon.dk
Erik Christensen

Konstruktion

Direkte+45 9670 3110 Mailec@dencon.dk
Kristian Skriver

pCon.planner og IT

Direkte+45 9670 3114 Mobil+45 2710 2832 Mailks@dencon.dk
Hans Møller Andersen

Special

Direkte+45 9670 3123 Mailhma@dencon.dk

Produktion og lager

Henrik Dalgaard

Produktionschef

Mobil+45 2550 6548 Mailhed@dencon.dk
Jørgen Fredsgaard Madsen

Produktionskoordinator

Direkte+45 9670 3117 Mailjfm@dencon.dk
Tia Beitsma

Lager - disponent

Direkte+45 9670 3126 Mailtbe@dencon.dk
Erik Thomsen

Lager - Forsendelse

Direkte+45 9670 3118 Mailet@dencon.dk